ads

آموزش بازی ۴ برگ پاسور (Pasur (card game + معرفی سایت آنلاین بازی ۴ برگ

Capture - آموزش بازی 4 برگ پاسور (Pasur (card game + معرفی سایت آنلاین بازی ۴ برگ

 

بازی ۴ برگ یا به طور عامیانه ۷ خاج یکی از بازی های جذاب و پرطرفدار چه در فضای مجازی و چه در زندگی واقعی می باشد که از زمان های قدیم بسیار رواج داشته است. به دلیل طرفداران خاص آن در خاورمیانه و ایران به آن persian pasur نیز می گویند. به طور کلی بیشترین ارزش از آن کارت های گشنیز می باشد،این بازی به طور معمول ۲ نفره است اما ۴ نفره هم انجام می شود. با ما در سایت برد تو شرط همراه باشید تا توضیحاتی درباره این بازی طرطرفدار به شما دوستان بدهیم.

 

برای شروع به هر بازیکن ۴ برگ داده می شود و ۴ برگ هم در وسط گذاشته می شود که اگر میان این ۴ برگ سرباز وجود داشته باشد آن را به میان کارت های دیگر باز می گردانیم و برایش جایگزین قرار می دهیم. برای نوبت بعدی و ادامه بازی نیازی به ریختن مجدد ۴ کارت دیگر در وسط نیست و این عمل فقط برای شروع بازی می باشد.

اولین کسی که کارت می اندازد و بازی را شروع می کند همان کسی است که اولین کارت به او داده شده است بعد از شروع اگر مجموع کارت بازیکن با یکی از کارت هایی که وسط قرار دارد ۱۱ شود ،بازیکن کارت خود و آن کارت را برنده می شود.

 

نکته: البته ممکن است مجموع کارت بازیکن با چند کارت ۱۱ شود و این هیچ مشکلی ایجاد نمی کند برای مثال : ۱۰+۱ و یا ۲+۳+۶ فرقی نمی کند.

>> همین حالا پبش بینی کن <<

بازیکنان به خاطر ارزش خاج و به ۷ رساندن تعداد خاج خود بیشتر تمایل دارند که کارت های گشنیز را جمع آوری کنند. بعد از اتمام هر نوبت مشابه شروع بازی از باقی کارت ها ۴تا ۴تا پخش می شودو نوبت بعدی شروع می شود. به طور قرار دادی معمولا هر کسی که به امتیاز ۱۰۰ برسد برنده محسوب می شود البته برخی منابع هم نظرشان بر روی ۶۳ می باشد که بعد بررسی منابع مختلف متوجه شدیم که   امتیاز ۱۰۰ کاربرد بیشتری دارد.

 

قوانین بازی ۴ برگ پاسور

 1. کارت سرباز می تواند تمامی کارت های موجود در وسط را جمع کند به جز بی بی و شاه
 2. شاه فقط توانایی برداشت کارت شاه را دارد و بی بی فقط بی بی را
 3. در صورتی که در وسط یک کارت مانده باشد و یا حتی چند کارت مختلف موجود باشد اگر مجموع این کارت و یا کارت ها با کارتی که در دست بازیکن است ۱۱ شود و بازیکن تمامی کارت ها را بردارد به اصطلاح به آن سور می گویند البته اگر با سرباز تمامی کارت ها جمع شود این به معنای سور نیست.
 4. معمولا در دست آخر و کارت آخری که باقی مانده نمی توان سور زد و باز هم مربوط به توافق بین بازیکنان یا قوانین سایت می باشد.
 5. در اتمام بازی اگر کارتی در وسط باقی بماند این کارت به بازیکن می رسد که آخرین کارت را برداشته است.
 6. وقتی زمین خالی باشد بازیکن نباید سرباز بیندازد مگر اینکه جز آن کارتی نداشته باشد.

 

محاسبه امتیازات در بازی ۴ برگ :

 1. هر آس ۱ امتیاز
 2. هر سرباز ۱ امتیاز
 3. هر کسی که ۷ کارت خاج داشته باشد ۷ امتیاز به امتیازات آن اضافه می شود
 4. کارت ۲ خاج،۲ امتیاز
 5. برگ ۱۰ خشت که اصطلاحا به آن ۱۰ خوشگله هم میگویند ۳ امتیاز می باشد
 6. هر سور ۵ امتیاز که البته بیشتر از ۱۰سور نمی توانید بزنید
 7. در آخر هر کسی که به امتیاز مورد نظر برسد برنده است و اگر دو نفر همزمان به آن امتیاز برسند تا زمانی که نتیجه نهایی مشخص شود بازی ادامه دارد.

 

>> همین حالا پبش بینی کن <<

ads-enfejar

همچنین ببینید

پیش بینی منطقی فوتبال (نکات مهم در رابطه با پیش بینی منطقی فوتبال)

پیش بینی منطقی فوتبال (نکات مهم در رابطه با پیش بینی منطقی فوتبال)

پیش بینی منطقی فوتبال، کار ساده ای نیست و نیاز به یادگیری یک سری ترفند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[sg_popup id=1629]